‘Efsane Kadın’ın İstanbul Prömiyeri Baba Sahne’de Gerçekleşti !

Derya Alabora’nın Yenı Oyunu ‘Efsane Kadın’ın İstanbul Prömiyeri Baba Sahne’de Gerçekleşti !

Usta oyuncu Derya Alabora, tek kişilik yeni komedi oyunu “Efsane Kadın”ı İstanbul’da ilk kez Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşturdu. Alabora’nın söylediği şarkılarla renklenen “Efsane Kadın”ın, 18 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşen İstanbul prömiyerine Deniz Çakır, Güvenç Dağüstün, Can Gox gibi isimler katıldı.

 

Ezop Sahne tarafından sahneye konan“Efsane Kadın”; “Bir kadını gerçekten efsane yapan nedir?” sorusunun izini sürerken, küllerinden yeniden doğmuş bir kadının hikâyesiyle seyircinin yüzünde bir tebessüm bırakıyor.

 

80’li ve 90’lı yılların “Kızıl Bomba” olarak tanınan sahne ve sinema yıldızı Efsane Pars, kaldığı otel odasında vurulmuş hâlde bulunur. İntihar mı etmiştir yoksa biricik köpeği Fondip’i de alarak kaçan genç sevgilisi tarafından vurulmuş mudur? Ülkenin bütün sabah programları Efsane ile çalkalanır. Onlar Efsane’yi kendi bildikleri gibi tartışırken seyirciler, her şeyini erkekler, aşk ve şöhret için feda etmiş bir kadının en renkli, en eğlenceli ve en derin hatıralarına doğru bir yolculuğa çıkıyor.

 

Derya Alabora’nın rol aldığı, Ali Kemal Güven’in yazdığı, Naz Erayda’nın yönettiği “Efsane Kadın” oyununun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğünü Cumhur Bakışkan’ın yaptığı oyunun yönetmen yardımcıları ise Ezop Sahne’nin kurucuları Hande Selen Canar ve Gizem Ertürk.

 

Tek perdelik “Efsane Kadın” oyunu, prömiyerinin ardından 26 Ekim 2018 Cuma akşamı KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here