Stage In İstanbul 25 Ekim’de Başlıyor!

GÖSTERİ SANATLARININ TÜM ÖGELERİNİ

SİRKECİ TREN GARI’NDA TOPLAYAN

STAGE IN İSTANBUL

25 EKİM’DE BAŞLIYOR!

 

Performans sanatlarının tüm ögelerini bir çatı altına toplamayı hedefleyen ve bu yıl ilk kez düzenlenen Stage in İstanbul, 25 Ekim Perşembe günü Sirkeci Tren Garı’nda başlıyor! Kapılarını saat 10.00’da açacak olan Stage in İstanbul; bu yıl etkinliğin “Onur Konuğu” olarak ağırlanan değerli tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’in dostları Göksel Kortay, Mustafa Alabora ve Banu Zeytinoğlu ile 12.00’de yapacağı söyleşiyle başlayacak. Dünyada ve Türkiye’de benzeri olmayan Stage in İstanbul 25-28 Ekim 2018 tarihleri arasında; önemli isimlerin alternatif tiyatrolar üzerine gerçekleştireceği sempozyumlar, tiyatro oyunları, konserler, söyleşiler, paneller, dans gösterileri, atölyeler ve daha birçok renkli etkinlikle devam edecek.

 

Gösteri sanatları sektörüne yönelik bir fuar olarak tasarlanan Stage in İstanbul, sahneleri, tiyatro ve dans topluluklarını, sanat eğitimi veren okulları, sahne tasarımcılarını, dekor ve kostümcüleri, makyözleri, casting ajanslarını, ışık tasarımcılarını, müzik aleti yapımcılarını, üniversiteleri, akademisyenleri ve bu alanda yapılan festivalleri bir araya getirecek. Kumpanyaların sahnelerle, öğrencilerin kültür ve sanat okullarıyla, oyuncu olmak isteyenlerin ajanslarla, tiyatroların ve tiyatrocuların makyöz, sahne tasarımcıları ve kostümcülerle tanışacağı; dansçıların dans malzemelerini, müzisyenlerin müzik aletlerini bulabilecekleri Stage in İstanbul, gelecek yıllarda uluslararası alanda da etkin bir çalışma olmayı hedefliyor.

 

Stage in İstanbul ziyaretçileri, Sirkeci Tren Garı’ndaki fuar alanında dört gün boyunca saat 10.00’dan itibaren tüm gün sürecek panel, söyleşi, atölye ve eğitimlerden yararlanabilecekler. Tiyatro ve dans gösterilerinin, alternatif çalışmaların ve konserlerin de izlenebileceği etkinlik kapsamında ziyaretçiler, tiyatroların yeni sezon programlarını öğrenip biletlerini de satın alabilecekler.

 

Kültür-sanat etkinliklerinin yarattığı yumuşak zeminler, farklı kültürlerin, dillerin ve sözcüklerin karşılaşması için en hoşgörülü atmosferi oluşturur. Bu tür platformlar, yüz yüze gelmeye ve farklı seslerin iletişimine olanak sağladığından, yeni kültür politikalarının geliştirilme sürecinde son derece yararlı etkileşim alanlarıdır. Stage in İstanbul bu düşünceden yola çıkarak, ilk iki gününde, her biri alanında önemli çalışmalar yapan isimlerin katılımıyla alternatif tiyatrolar üzerine bir sempozyuma da ev sahipliği yapacak.

 

Bu yıl ilk kez, 25-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Sirkeci Tren Garı’nda düzenlenen Stage in İstanbul’un biletleri Biletix’ten ve etkinlik alanından temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here