Tüm İnsanlığı Etkileyebilecek Bir “Göç Dalgası”: 31 Ekim’de Ezop Sahne’de!

Ezop Sahne prodüksiyonu tek kişilik “Göç Dalgası” oyunu, 31 Ekim Çarşamba akşamı saat 20.30’da Beşiktaş’ın cep sahnesi Ezop Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Nuri Karadeniz’in rol aldığı “Göç Dalgası”; bir yılbaşı gecesi, tarihî bir kırılmanın eşiğindeki dünyada, insanlığı etkileyecek çok önemli bir adım atmaya hazırlanan bir radyocunun hikâyesi…

Bir yılbaşı gecesi bir radyo yayını… Zaman gibi mekân da belirsiz. Dünya, tarihî bir kırılmanın eşiğinde ve ünlü radyocu, hayatını değiştirecek önemli bir adım atmaya hazırlanmakta. Bu adım insanlığı nasıl etkileyecek?

Varlıklı ve ayrıcalıklı insanlar tarafından “Göç Dalgası” adlı bir proje geliştirilmiş; sıradan insanların, bir radyo dalgası ile bilinçlerini kaybederek her emre itaat eden kölelere dönüştürülmesi planlanmıştır. Buluş ortada; fakat kim yapacak bu uygulamayı ve tam olarak neye dönüşecek insanlar? Hem böyle bir şey mümkün olabilir mi; yoksa anlatılanlar sadece kurgudan ibaret bir distopya olarak mı kalacak hafızalarda?

Yusuf Dündar’ın yazdığı, Burcu Salihoğlu’nun yönettiği ve Nuri Karadeniz’in rol aldığı “Göç Dalgası”, Ezop Sahne prodüksiyonuyla sahneye konuyor. Dekor tasarımını ve styling çalışmasını Tomris Kuzu’nun, ışık tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunun müzikleri ise GTR Jingle (Gökhan Türkmen & Aytaç Özgümüş) tarafından hazırlandı.

Tek perdelik “Göç Dalgası” oyunu, 31 Ekim 2018 Çarşamba akşamı saat 20.30’da Beşiktaş’ın cep sahnesi Ezop Sahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here