‘Sesler’ Seyircisiyle Buluşuyor…

Enless Art Taksim yeni oyunu “SESLER” ile 13-15-22-29 Kasım tarihlerinde Endless Art Taksim’de saat 20.30’da seyircisiyle buluşuyor.

Endless Art Taksim ikinci sezonunda seyircisinin karşısına kendi prodüksiyonu olan “Sesler” ile çıkmaya hazırlanıyor. Disiplinler arası çalışan Endless Art Taksim, izleyici ile bağını güçlendirmeye yoğunlaşıp, kültür ve sanatı farklı bir deneyimle yaşamayı arzuluyor.

“Dış dünyadan gelen seslere duyarsızlaşmaya çalışarak en az zararı görmektir nefes almak ve yaşamak… “

SESLER

Sedat Kalkavan ve Özcan Tekdemir’in başrollerini paylaştığı “Sesler” oyunu, 13 Kasım’da  Endless Art Taksim’de prömiyer yapıyor!

“İlknur Güneş in yazıp yönettiği “Sesler” kendi yarattığı dünyanın içinde sıkışıp kalan günümüz insanı üzerine trajikomik bir döngüyü anlatır. Bireyler kendi yarattıkları dünya düzeninden korkmakta, müdahale edememekte ve çıkışsız bir düzenin içinde olduğunu iddia etmektedir. Dış dünyadan gelen seslere duyarsızlaşmaya çalışarak en az zararı görmektir nefes almak ve yaşamak… 

Oyunda karakterler hayatlarına devam edebilmek için modern dünya klişelerine tutunmaya, insanların oyalandığı bir dünyada kendi halinde acı çekmeden yaşayabilmeyi sağlamaya çalışırlar. Onlar için artık karşı çıkmak, olaylara dâhil olmak, olayları önemsemek, hayata karşı bir şeyler hissedebilmek zorlaşmıştır. Zengin orta halli ve fakir üçgeni üzerinden klişeler içinde sıkışmış Kafka’nın böceği gibi yaşamaya kendini mahkûm etmiş insani trajikomik döngüsü anlatılmaktadır.”                                                                                                                                                 

Yazan – Yöneten: İlknur Güneş

Sanat Yönetmeni: Miray Aydın

Hareket Tasarım: Utku Demirkaya

Oynayanlar: Özcan Tekdemir, Sedat Kalkavan, Eylem Abalıoğlu, Beraat Karaman

Dekor ve Işık Tasarım: Onur Alagöz

Afiş Tasarım: Gözde Mutluer

Asistanlar: Büşra Yılmaz, Selen Karasu,

Ses Uygulama: Emre Kurtul- İpek Hatunoğlu

Işık Uygulama: Mustafa Büyükaksu

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here