‘Empatopya’ günümüz sorunlarına çözüm arıyor

Rebekka Kricheldorf’un kaleme aldığı ve ütopik bir toplum üzerinden günümüz sorunlarına çözüm arayan Empatopya adlı tiyatro oyunu, Mecidiyeköy Artı Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Alman yazar Rebekka Kricheldorf’un kaleme aldığı Empatopya, 12 Aralık Çarşamba akşamı Mecidiyeköy Artı Sahne’de prömiyerini gerçekleştirecek.

Feri Baycu Güler’in yapımcılığını yaptığı, Oğuz Utku Güneş’in yönetmenliğini üstlendiği, Tuğrul Tülek, Goncagül Sunar, Hale Akınlı, Melina Özprodomos, Ali Rıza Kubilay, Aykut Akdere, Ayşegül Tekin, Derya Artemel, Elif Melda Yılmaz, Murat Okay, Mustafa Ergüven, Onur Öztay ve Volkan Akçaalan’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Empatopya, ütopik bir toplum üzerinden tüketim, başarı, rekabet, statü, ayrımcılık gibi toplumsal sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor.

Çevirisini Mehpare Bakır’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, ses tasarımını Vehbi Uyaroğlu’nun yaptığı oyunun, adından fazlasıyla söz ettirecek dekor ve kostümlerinin tasarımı ise ödüllü tasarımcı Makbule Mercan imzasını taşıyor.

Kaynak: CNN Türk

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here