GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPAN İKİ KIZ KARDEŞİN HİKAYESİ “BEYAZ”

GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPAN İKİ KIZ KARDEŞİN HİKÂYESİ “BEYAZ”

Yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı nedeniyle tekrar bir araya gelen iki kız kardeş, geçmişin muhasebesini yaparken, ertelenmiş duygular da birer birer su yüzüne çıkar… Derya Alabora ve Deniz Çakır’ın birlikte rol aldığı ve iki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşmasını sahneye taşıyan “Beyaz” oyunu, 21 Aralık Cuma akşamı 20.30’da Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde!

İki başarılı oyuncuyu, Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede buluşturan “Beyaz”; kocasıyla mutsuz evliliğini sürükleyen, hayallerini gerçekleştiremeyen kız kardeş ile hayatını kendi isteğine göre yaşayan, uzun zaman sonra eski kasabasına dönen ablasının, geçmişleriyle ve kendileriyle yüzleşmelerine odaklanıyor. Yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı nedeniyle tekrar bir araya gelen iki kız kardeş, geçmişin muhasebesini yaparken, ertelenmiş duygular da birer birer su yüzüne çıkar.

Fransız yazar Emmanuelle Marie’nin kaleme aldığı, Zeynep Utku’nun dilimize kazandırdığı “Beyaz”ın yönetmen koltuğunda Özen Yula oturuyor. Dekor tasarımını ve styling çalışmasını Tomris Kuzu’nun, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın yaptığı oyunun müzikleri ise Çiğdem Erken’in imzasını taşıyor.

Ezop Sahne prodüksiyonu tek perdelik “Beyaz” oyunu, 21 Aralık 2018 Cuma akşamı saat 20.30’da Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here